U povodu Mjeseca hrvatske knjige 2022., u organizaciji Gradske i sveučilišne knjižnice Osijek, u srijedu, 19. listopada 2022. godine s početkom u 18.00 sati održat će se otvorenje izložbe i književna večer s Josipom Cvenićem pod nazivom “I sve pustiš niz rijeku” – priča o Josipu Cveniću. Uz autora, na književnoj večeri sudjeluje prof. dr. sc. Helena Sablić Tomić. Predstavljanje će biti održano u prostoru Studijske čitaonice Gradske i sveučilišne knjižnice Osijek.

Josip Cvenić hrvatski je književnik rođen 1952. godine u Osijeku. Osnovnu i srednju školu završio je u rodnom gradu, Filozofski fakultet, studij filozofije i sociologije, završio je 1976. u Sarajevu. Nekoliko godina radi kao profesor u gimnaziji, a 1980. zapošljava se kao urednik u Izdavačkom centru Radničkog sveučilišta u Osijeku. 1990. godine izabran je za glavnog urednika časopisa za književnost i kulturu Revija (Književna revija). Bio je tajnik i urednik u Matici hrvatskoj, Ogranak Osijek. Član je Društva hrvatskih književnika.

Dodatne informacije o izložbi mogu se dobiti na broj telefona: