U organizaciji Austrijske čitaonice Gradske i sveučilišne knjižnice Osijek, u subotu, 25. studenog 2023. s početkom u 10.00 sati, u prostoru Studijske čitaonice održat će se predstavljanje knjige autorice Margarete Vučak pod nazivom Pa, pa, Pauli”.

Ovaj je udžbenik za učenje njemačkog jezika u ranoj dobi nastao uslijed rada s predškolcima. Upravo su oni bili inspiracijom i izvorom ideja koje su kreirale “Pa, pa, Pauli”. Radeći u vrtiću te motreći djecu i prateći svaki njihov pokret, autorica je provela svojevrsni istraživački rad i vlastite doživljaje stavila na papir. Kroz nastavu je postalo jasno da kod djece najbolje rezultate daje glazba. Strani jezik, popraćen veselim melodijama i pokretima pomaže da njemački postaje vrlo zabavan jezik te kad uz udžbenik ide i komplet zabavnih mozgalica i pjesmica, sve postaje igra i šala.

Margareta Vučak profesorica je njemačkog jezika i povijesti. Osnovala je malu školu njemačkog jezika pod nazivom “KINDERŠTUBE”, pojam kojeg bi stari Essekeri objasnili kao dobar kućni odgoj male djece. Odrastanje u Švicarskoj ostavio je snažan utjecaj na autoricu. Poput polaznika njezine radionice, bila je dijete kada se našla u stranoj državi, među ljudima koji govore drugačije. Kao izvorni govornik posjeduje čarobnu moć, dočarati mališanima Švicarsku, Njemačku i Austriju, makar i na sat vremena.