Karlo Kimer po struci je magistar pedagogije i edukacije povijesti. Rođen je 1995. u Osijeku. U svom radu bavi se pedagoškim i povijesnim temama, gdje je napisao nekoliko znanstvenih članaka, uglavnom na području medijske pedagogije i povijesti Japana. Njegova knjiga “Revizija : posljednje razbibrige” smješta nas u alternativnu povijest gdje su Centralne sile, pa tako i Hrvatska, pobijedile u Prvom svjetskom ratu. Njegovo djelo napisano u prvom licu, upoznaje nas s osječkom mladeži s različitim etničkim pozadinama i načinima kako provode svoje posljednje polugodište u svom obrazovanju. Samo djelo donosi mnogobrojne povijesne mogućnosti koje su se mogle odviti, ali i brojna upozorenja i poruke koje vrijede za bilo koje vremensko razdoblje.

U organizaciji Austrijske čitaonice Gradske i sveučilišne knjižnice Osijek, u petak, 17. prosinca 2021. godine s početkom u 18.00 sati održat će se predstavljanje knjige “Revizija : posljednje razbibrige” autora Karla Kimera. Predstavljanje će se održati u prostoru Studijske čitaonice Gradske i sveučilišne knjižnice Osijek.

Predstavljanje će biti organizirano uz poštovanje svih epidemioloških mjera vezanih uz Covid-19 pandemiju.

Dodate informacije mogu se dobiti na broj telefona: