Predstavljanje slikovnice “Čarobni zeleni kišobran”

Odjel za rad s djecom i mladima Gradske i sveučilišne knjižnice Osijek, u utorak, 16. listopada 2018. godine s početkom u 11.00 sati organizira predstavljanje slikovnice Čarobni zeleni kišobranosječke spisateljice Antoanete Klobučar. Predstavljanje će se održati u prostoru Igraonice i igroteke Odjela za rad s djecom i mladima Gradske i sveučilišne knjižnice Osijek.

Predstavljanje slikovnice dio je programa obilježavanja Mjeseca hrvatske knjige 2018. i ciklusa književnih susreta za djecu i mlade u prostoru Knjižnice pod nazivom Zavičajna pričaonica u GISKO-u, koji ima za cilj poticanje čitanja i razvijanja ljubavi prema knjizi te stvaranju navike dolaženja u knjižnicu. Upoznavanje zavičajnih spisatelja kroz predstavljanje njihova književnog rada senzibilizira djecu i mlade za očuvanje kulturne baštine grada i zavičaja.