Odjel za rad s djecom i mladima Gradske i sveučilišne knjižnice Osijek u suradnji s Odsjekom za informacijske znanosti Filozofskog fakulteta u Osijeku organizira prespavanac plišanaca u Gradskoj i sveučilišnoj knjižnici Osijek koji će se održati u utorak, 23. travnja na Odjelu za rad s djecom i mladima, od 18.00 sati.

Pozivaju se sva djeca da tijekom dana 23. travnja donesu svoje plišance, koji će sudjelovati na manifestaciji Noć knjige, te potom u knjižnici i prespavati. Plišane će gračke knjižničari provesti knjižnicom, a zatim će one raditi sve aktivnosti kao i ljudski korisnici – vraćati i zaduživati knjige, slušati Kamišibaj priču, nazočiti koncertu osječkih Zumbića, crtati 3D olovkama, isprobati virtualnu stvarnost… No, za razliku od ljudskih korisnika, njih očekuje i tulum kad se svjetla ugase, a vrata Knjižnice zaključaju. Sve ćemo ovo pažljivo dokumentirati, a fotografije objaviti na društvenim mrežama. Plišanci mogu svojim kućama već sutradan, u srijedu 24. travnja. Prespavanac plišanaca program je kojim se popularizira i potiče čitanje, dolazak i provođenje vremena u knjižnici od najranije dobi.

Više informacija može se dobiti na broj telefona: