U organizaciji Gradske i sveučilišne knjižnice Osijek, u petak, 14. srpnja 2023. godine s početkom u 21.00 sat bit će održano prikazivanje drugog dijela dokumentarnog filma “DGO” (trajanje 122 min) autora Hrvoja Petrovića. Prikazivanje filma bit će održano na otvorenom prostoru u dvorištu Gradske i sveučilišne knjižnice Osijek. Ulaz je slobodan. Dobrovoljni prilog za autorov rad na filmu može se donirati u kutiju što će biti postavljena za vrijeme projekcije.

O filmu:

Film kroz zabavno-informativni način prolazi teme vezane za prošlost i sadašnjost, kako Donjeg grada, tako i Osijeka u cjelini, a ovaj, drugi dio, donosi teme doseljavanja i iseljavanja u i iz Osijeka i Donji grad tijekom 20. I 21. stoljeća,  zatim NK Olimpije, Kožare, Hip Hopa i brojnih drugih te sadržajno nije povezan s prvim dijelom tako da ćete ga lako pratiti i u slučaju da prvi dio niste (još) pogledali.

O autoru filma:

Hrvoje Petrović rođen je 1986. te odrastao na asfaltu donjogradske “Đure”. Završio je Prvu gimnaziju, gdje je četiri godine sjedio dvije klupe iza fotografa izložbe, da bi zatim diplomirao povijest i pedagogiju na Filozofskom fakultetu u Osijeku. Jedini doticaj sa svijetom filma koji je imao prije realiziranja projekta “DGO” bilo je gledanje filmova i izrada filmskih pub kvizova, ali je nakon godinu i pol’ dana, preko YouTubea, uspio savladati osnove potrebne kako bi sâm režirao, snimio, montirao i “naratirao” trenutno jedini dugometražni dokumentarni film o nekom osječkom kvartu, ali i široj povijesti grada općenito. Autor je mrežne stranice Imaginary Football History http://ifh.world/hr na kojoj kroz suvremeni nogomet čitatelju nastoji približiti povijest Europe i svijeta. Trenutno, za režije zarađuje kao odgajatelj u SOS Zajednici mladih u Osijeku.