Odjel za rad s djecom i mladima Gradske i sveučilišne knjižnice Osijek tijekom mjeseca travnja obilježava Međunarodni dan dječje knjige raznim aktivnostima. Tom prigodom, u ponedjeljak 3. travnja u 11.00 sati u prostoru American Cornera Osijek, održat će se proglašenje najčitatelja među djecom i mladim korisnicima Gradske i sveučilišne knjižnice Osijek za 2022. godinu. Svečanost proglašenja najčitatelja, uz ravnateljicu knjižnice Dubravku Pađen-Farkaš, vodit će dramska pedagoginja Stela Macakanja Baćić. Nakon proglašenja i dodjele prigodnih darova najčitateljima, posjetitelji će moći pogledati izložbu Negdje između stvarnosti i mašte te prisustvovati pričaonici, koja će se održati u igronici Odjela za rad s djecom i mladima.

Najčitatelj među djecom i mladim korisnicima bira se u tri kategorije:

• Čitateljska nada – za djecu u dobi od 4. godine do kraja 1. razreda osnovne škole,
  • Mlađi najčitatelj – za djecu u dobi od 2. razreda do kraja 5. razreda osnovne škole,
  • Stariji najčitatelj – za djecu u dobi od 6. do kraja 8. razreda osnovne škole.

Negdje između stvarnosti i mašte, izložba je inspirirana staroslavenskom mitologijom i usmenom predajom, koje su motiv brojnih narodnih, ali i autorskih priča gdje se na različite načine isprepliću stvarni događaji i mašta zapisivača, odnosno pisca, što svijet priča čini tako čarobnim i zanimljivim za istraživanje. Izložbu prate likovni radovi korisnika knjižnice i učenika škola s osječkog područja. Izložba se može pogledati tijekom mjeseca travnja u izložbenoj auli Gradske i sveučilišne knjižnice Osijek.

Dodatne informacije mogu se dobiti: