U povodu obilježavanja manifestacije Noć knjige 2024., Odjel za rad s djecom i mladima Gradske i sveučilišne knjižnice Osijeku organizira proglašenje Najčitatelja među djecom i mladim korisnicima GISKO-a za 2023. godinu, koje će se održati u utorak, 23. travnja 2024. godine s početkom u 12.00 sati u prostoru American Cornera Gradske i sveučilišne knjižnice.

Akcija proglašenja najčitatelja GISKO-a započela je 2001. godine s ciljem promicanja čitanja među djecom i mladima, usvajanja novih znanja te razvijanja navike korištenja knjižnice i njenih sadržaja tijekom cijeloga života, potičući  pri tome kod djece naviku i užitak u čitanju, kao i osiguravanje osnovnih uvjeta za cjeloživotno učenje.

Najčitatelj se bira u tri kategorije:

• Čitateljska nada – za djecu u dobi od 4. godine do kraja 1. razreda osnovne škole,
  • Mlađi najčitatelj – za djecu u dobi od 2. razreda do kraja 5. razreda osnovne škole,
  • Stariji najčitatelj – za djecu u dobi od 6. do kraja 8. razreda osnovne škole.