American Corner Gradske i sveučilišne knjižnice Osijek u suradnji s Veleposlanstvom Sjedinjenih Američkih Država u Zagrebu i portalom Blackout Hip-Hop, u ponedjeljak, 27. studenog 2023., u vremenu od 18.00 do 20.00 sati organizira nastup hip-hop umjetnika Jerua The Damaje i DJ-a Filipa “Phat Phillie” Ivelje. Njihov će nastup biti održan u prostoru American Cornera GISKO-a, a ulaz je slobodan.

Ovo je prvi od pet nastupa u okviru programa50 Years Of Hip-Hop – American Spaces Tour” u pet hrvatskih American Cornera. Nakon Osijeka, slijede nastupi u američkim kutcima gradskih knjižnica u Vukovaru, Zagrebu, Rijeci i Zadru.

Legendarni Gang Starr Foundation član iz Brooklyna, Jeru The Damaja američki je reper i producent, a njegov album The Sun Rises in the East proglašen je jednim od najboljih hip-hop albuma svih vremena. S njim dolazi i Filip Ivelja, poznatiji kao DJ Phat Phillie, poznati DJ, organizator, promotor i hip-hop aktivist.