Radionica: Revizija i otpis knjižnične građe u visokoškolskim, znanstvenim i specijalnim knjižnicama

Centar za stalno stručno usavršavanje knjižničara i Gradska i sveučilišna knjižnica Osijek,  pozivaju Vas na radionicu: II.5. Revizija i otpis knjižnične građe u visokoškolskim, znanstvenim i specijalnim knjižnicama koja će se održati u četvrtak 22. veljače 2018. Godine od 10.00 do 15.00 sati u prostoru Američkog kutka Gradske i sveučilišne knjižnice Osijek.

Radionicu će voditi dr. sc. Svjetlana Mokriš, knjižničarska savjetnica.

Sadržaj:
Kroz predavanje će se polaznike upoznati sa značenjem revizije u poslovanju knjižnice i proći kroz teme:

• Primjena Zakona o knjižnicama i Pravilnika o reviziji i otpisu knjižnične građe.
  • Obveza provođenja revizije knjižnične građe prema Pravilniku.
  • Postupak revizije i otpisa knjižnične građe. Zapisnik o reviziji.
  • Kriteriji za otpis knjižnične građe. Zapisnik o otpisu i popis prijedloga za otpis.
  • Postupanje s otpisanom knjižničnom građom.
  • Utvrđivanje knjigovodstvene vrijednosti otpisane knjižnične građe.

Polaznicima će se i razložiti značenje revizije knjižnične građe u odnosu na obvezu provođenja inventure knjiga u institucijama proračunskih korisnika.
Radionica: Izrada plana provođenja revizije i otpisa knjižnične građe na primjeru svoje knjižnice.
Namjena: Knjižničarima visokoškolskih i specijalnih knjižnica.
Ishodi učenja: Po odslušanom tečaju polaznici će razumjeti proces revizije i izlučivanja knjižnične građe te primijeniti postupke za otpis knjižnične građe na temelju zastarjelosti građe.

Radionica je besplatna.
Prijave je potrebno poslati najkasnije do 11. veljače faksom na broj 031 211 218 (lokal 201) ili elektroničkom poštom na adresu maticna.sluzba@gskos.hr .