U povodu Dana europske baštine 2020. godine pod nazivom Baština i obrazovanje – učenje za život, Gradska i sveučilišna knjižnica Osijek u utorak, 29. rujna 2020. godine s početkom u 18.00 sati organizira stručno predavanje “Tragovi secesije u zbirkama legata” u dvorištu Knjižnice. Predavanje će održati Marijana Špoljarić Kizivat. Tim će povodom biti predstavljene i online slagalice na temu secesije dostupne na mrežnim stranicama Knjižnice. U slučaju lošeg vremena, predavanje će biti premješteno u prostor American Cornera Osijek.

U petak, 02. listopada 2020. godine s početkom u 18.00 sati bit će organizirana šetnja Gradskom i sveučilišnom knjižnicom Osijek s Grgurom Markom Ivankovićem pod nazivom Skrivene tajne vile Gillming-Hengl”.

Predavanje i šetnja Knjižnicom bit će održani uz pridržavanje svih epidemioloških mjera zbog COVID-19 pandemije.

Više informacija može se dobiti na broj telefona: