U organizaciji Gradske i sveučilišne knjižnice Osijek, od ponedjeljka, 10 svibnja 2021. godine, može se pogledati virtualna šetnja starim Osijekom pod nazivom “Tragovima grada”. Virtualna šetnja dostupna je na mrežnoj stranici Knjižnice.

Grafička zbirka Zavičajne zbirke Gradske i sveučilišne knjižnice Osijek, osim grafika, zemljopisnih karata i fotografija, sadrži preko 300 razglednica staroga Osijeka, od kojih su 133 digitalizirane i dostupne za pregled korisnicima Gradske i sveučilišne knjižnice Osijek. Kako bi Zbirku razglednica predstavili korisnicima, kreirana je Virtualna šetnja starim Osijekom u obliku interaktivne karte grada Osijeka na kojoj su unesene geolokacijske oznake svake od razglednica. Otvaranjem karte te klikom na bilo koju od oznaka, otvara se dodatni sadržaj popraćen naslovom, slikom i kraćim opisom svake od razglednica te poveznicom na kataložni zapis i digitaliziranu razglednicu u punoj veličini.

Više informacija može se dobiti na broj telefona: