U utorak, 23. veljače.2021. godine s početkom u 17.00 sati održat će se virtualni susret putem Zoom aplikacije “Blues 4 Teens” povodom obilježavanja Black History Month. Gost je hrvatski glazbenik i skladatelj Tomislav Goluban.  Predavanje je namijenjeno učenicima osnovnih i srednjih škola, a pratit će ga aktivno i prijavljeni sudionici iz Američkih kutaka u Rijeci, Zagrebu, Osijeku i Vukovaru. Organizator je Američki kutak Gradske knjižnice Zadar, u suradnji s Američkim veleposlanstvom u Zagrebu i AC Rijeka, Zagreb, Osijek i Vukovar. Ukoliko želite prisustvovati predavanju, molimo da nam putem e-maila ili Facebooka dostavite svoje ime i e-mail, kako biste mogli dobiti pozivnicu s podacima za Zoom sudjelovanje.

Tomislav Goluban (Zabok, 1976.) hrvatski je blues-glazbenik, skladatelj te svirač usne harmonike.  Usnu je harmoniku počeo svirati inspiriran zvucima LP albuma starih blues majstora. Tijekom godina “izbrusio” je glazbeni izričaj u unikatni spoj country-bluesa i hrvatske tradicionalne glazbe. Njegova autorska glazba kroz Zagorje teče kao pritok rijeke Mississippi nastojeći spojiti naizgled nespojivo – zagorske korijene i američki blues. Višestruko je nagrađivan na hrvatskoj i svjetskoj razini, a njegove suradnje zapažene su u brojnim medijima te na Hrvatskom radiju autorski osmišljava emisije posvećene bluesu.

Više informacija može se dobiti na:

e-mail: american.corner@gskos.hr