Tijekom mjeseca listopada u Ogranku Industrijska četvrt Gradske i sveučilišne knjižnice Osijek, može se pogledati izložba fotografija autorice Sandre Bogdan Rakić pod nazivom “Limit na snove, a koja se održava u sklopu projekta Mala galerija GISKO.

Sandra Bogdan Rakić vizualna je umjetnica iz Osijeka. Fotografijom se bavi više od deset godina. Njezin umjetnički stil očituje se u izboru boja i specifičnim tehnikama obrade fotografije. Omiljeni su joj pejzažni motivi i portreti. Iz kuta njezine vizije, fotografija treba biti umjetnički i stilski uređena. Sudjelovala na četiri skupne izložbe fotografija, u galerijskom prostoru Osječke tvornice ideja, Vodenici na Dravi u Osijeku, Kući Reichsmann u Đakovu i Gradskoj knjižnici i čitaonici u Đakovu. Njezina fotografija izabrana je za naslovnicu kalendara za 2022. godinu Osječko-baranjske županije, u sklopu natječaja “Živjeti s Dravom”. Autorica se bavi i slikarstvom. Njezina prva samostalna izložba slikarskih radova pod nazivom “Šetnja kroz tajni vrt”, održana je u listopadu 2021. u galerijskom prostoru Gradske i sveučilišne knjižnice Osijek. Piše i poeziju koju objavljuje u brojnim književnim časopisima, međunarodnim zbornicima te portalima za književnost i kulturu.

Dodatne informacije o izložbi mogu se dobiti na broj telefona: