Tijekom mjeseca travnja u Ogranku Donji grad Gradske i sveučilišne knjižnice Osijek može se pogledati izložba radova učenika i nastavnika Obrtničke škole Osijek nastalih u školskoj godini 2021./2022., a koja se održava u sklopu projekta Mala galerija GISKO.

Tijekom protekle školske godine učenici i nastavnici Obrtničke škole Osijek, proveli su više izvannastavnih aktivnosti. One su se odvijale u obliku projektnih dana, natjecanja te sudjelovanja na sajamskim ili sličnim priredbama. Također, aktivno je radila i Učenička zadruga “Kreativne ruke”. Izdvajamo samo neke od njih: sudjelovanje na SeDeco festivalu, Projektni dan Zdravlje, okusi Hrvatske, Festival cvijeća, obilježavanje Dana zahvalnosti plodova zemlje, organizacija i provedba Međužupanijskog natjecanja frizerâ, sudjelovanje na međužupanijskim natjecanjima: pekara, stolara i pomoćnih kuhara i slastičara, sudjelovanje na World Skills Croatia 2022 u disciplinama frizer, stolar, pomoćni cvjećar i smotra učeničkih radova. Učenici su, uz svoje mentore i voditelje radionica, usvajali nove vještine i znanja, a na natjecanjima ih primijenili i uspješno predstavljali svoju struku i Obrtničku školu Osijek.

Dodatne informacije o izložbi mogu se dobiti na broj telefona: