Izložba slikarskih radova Ivone Matoušek “Morske mijene”

Mala galerija GISKO

Tijekom mjeseca veljače u Ogranku Donji grad Gradske i sveučilišne knjižnice Osijek može se pogledati izložba slikarskih radova autorice Ivone Matoušek pod nazivom Morske mijene”, a koja se održava u sklopu projekta Mala galerija GISKO.

Ivona Matoušek rođena je 1993. godine u Osijeku. Završila je školu za primijenjene umjetnosti i dizajn 2012. godine u Osijeku, te je 2018. godine diplomirala na Umjetničkoj akademiji u Osijeku. U 2019. godini postaje član HDLU-a Osijek. Aktivno djeluje na raznim područjima vizualne i primijenjene umjetnosti. Uz likovnu pedagogiju bavi se još i ilustracijom, umjetničkim projektima te radionicama. U svojoj seriji radova pod nazivom Morske mijene prikazuje periodično dizanje i spuštanje morske površine kao rezultat premještanja vodenih masa s izrazitom ekološkom konotacijom. Amorfnim oblicima prikazano je kretanje morskih struja te život u moru koji je sve više ugrožen.

Dodatne informacije o izložbi mogu se dobiti na broj telefona: