Gradska i sveučilišna knjižnica Osijek i Društvo likovnih umjetnika amatera Osijek “Likar”, u petak, 1. ožujka 2024. s početkom u 18.00 sati, u izložbenoj auli u prizemlju Gradske i sveučilišne knjižnice Osijek organiziraju otvorenje izložbe slikarskih radova pod nazivom “Zgode i nezgode iz staroga Osijeka u očima osječkog ‘Likara'”. O izložbi će govoriti članica “Likara” Branka Radin, a o “Likaru” dopredsjednica Udruge Ranka Mirković.

Izložbom slikarskih radova “Zgode i nezgode iz staroga Osijeka u očima osječkog ‘Likara'”  članovi se predstavljaju, po prvi put, u svojstvu vrsnih ilustratora istoimene knjige osječke povjesničarke Zlate Živaković-Kerže. Slike su manjeg formata u različitim tehnikama – olovka, ugljen, tuš.

Osječki “Likar” udruga je amaterâ slikarâ koja nastavlja tradiciju i kulturu prve crtačke škole osnovane s ciljem stjecanja i stvaranja općeg boljeg ukusa. Pored radionica slikanja, pomaže zainteresiranim skupinama, organizira izložbe skupnog i individualnog karaktera, ali i sama organizira likovne kolonije.