IK Prof&Graf i Gradska i sveučilišna knjižnica Osijek organiziraju predstavljanje knjige pod nazivom “Druga strana stvarnosti” autora Igora Sekulića. Predstavljanje će se održati u četvrtak, 29. veljače 2024. s početkom u 18.00 sati u prostoru Austrijske čitaonice Gradske i sveučilišne knjižnice Osijek. Razgovor će moderirati pisac dr. sc. Andrija Brkić.

Središnja nit zbirke pričâ naš je odnos prema drugima, a možda i prema nama samima. Ova će knjiga čitatelju i kroz vedre i kroz ozbiljne priče pružiti pogled na drukčiju stvarnost. Kroz vizuru običnog čovjeka u njima se izmjenjuju mitska i nadnaravna bića, povijesne osobe te nepoznate dimenzije i prostori, a misao vodilja jest potreba za dobrotom čovjeka prema čovjeku. Što se krije s druge strane stvarnosti otkrit ćete ako zavirite među korice ove zbirke priča.

Igor Sekulić rođen je u Osijeku 1974. godine. Objavljivao je priče u skupnim zbirkama raznolikih žanrova. “Druga strana stvarnosti” njegov je samostalni prvijenac s kojim je 2023. ušao u najuži krug za književnu nagradu Josipa i Ivana Kozarca. S pričom “Dostava” osvojio je prvo mjesto na ovogodišnjem Natječaju za kratku humorističnu priču “klUPKO smijeha 2024.”, čiji je suorganizator Gradska i sveučilišna knjižnica Osijek, a što je povod za razgovor s autorom.