U subotu, 08. lipnja 2024. obilježava se Međunarodni dan pletenja u javnosti te će tom prigodom Gradska i sveučilišna knjižnica Osijek u vremenu od 10.00 do 12.00 sati organizirati pletenje u dvorištu Središnje knjižnice, na adresi Europske Avenije 24. Ovom prilikom, pozivamo sve ljubitelje pletenja da se pridruže obilježavanju toga dana. Potrebno je samo ponijeti svoje igle, vunu, dobru volju i raspoloženje. Događaj će predvoditi grupa “Pletenje Bosutsko.

Grupa djeluje u Ogranku Industrijska četvrta Gradske i sveučilišne knjižnice Osijek već treću godinu (s prekidom za vrijeme COVID-a) i okuplja zaljubljenike u ručno pletenje u dobi od 7 do 77 godina, neovisno o iskustvu.

Obilježavanje ovoga dana neka bude poticaj i poziv svim zainteresiranim građanima da ponovno uzmu zaboravljene igle iz ormara, ali i onima koje će zaintrigirati novi izazovi te da se pridruže tom nesvakidašnjem, originalnom i kreativnom događaju.

U slučaju lošeg vremena, događaj će se održati u prostoru American Cornera Osijek.

Dodatne informacije o događaju mogu se dobiti na broj telefona: