2. stručni skup “Na dobrom glasu: dosezanje i zadržavanje kvalitete stručnog i znanstvenog časopisa” održat će se 18. rujna 2024. godine u prostoru Županijske komore Osijek i Gradske i sveučilišne knjižnice Osijek.

Drugim stručnim skupom nastojat će se pomoći uredništvima časopisa koji tek dosežu norme recenziranih časopisa ukazati na uvjete, zahtjeve, prepreke, ali i beneficije rada na podizanju kvalitete svakog časopisa. Nastojat će se  potaknuti autore na trajnu, odnosno cjeloživotnu edukaciju posebice iz područja znanstveno-istraživačkog rada te uvjetima potrebnim za pisanje stručnog ili znanstvenog rada. Naposljetku, uz razmjenu iskustava, radionice i predavanja nastojat će se uspostaviti bolja komunikacija između autora, uredništava časopisa i čitatelja.

Organizator: Društvo knjižničara Slavonije, Baranje i Srijema
Suorganizatori: Gradska i sveučilišna knjižnica Osijek i Hrvatsko knjižničarsko društvo (Odbor za nakladničku djelatnost)