Poštovani i dragi korisnici,

Gradska i sveučilišna knjižnica Osijek javna je ustanova u koju je, prema Odluci Stožera civilne zaštite, od 16. studenoga 2021. godine dopušten ulazak korisnicima, poslovnim suradnicima i zaposlenicima samo uz predočenje valjane i važeće EU Covid potvrde ili drugog valjanog dokaza. Kako bismo svim korisnicima, bez obzira na posjedovanje Covid potvrda, a u skladu s trenutnim uvjetima vezanim za bolest Covid-19, omogućili daljnje, u najvećoj mjeri neometano korištenje naših usluga, izvještavamo vas o sljedećem:

• Broj primjeraka koje od danas možete posuđivati povećan je za djecu, redovite studente, umirovljenike i osnovno članstvo koji umjesto dosadašnjih pet jedinica mogu posuditi sedam jedinica građe. Korisnici obiteljskih iskaznica po ovoj odluci mogu posuditi deset primjeraka;
  • Korisnici koji nemaju valjanu Covid potvrdu, zaduženu građu u Središnjoj knjižnici mogu vratiti na za to predviđenom pultu u predvorju Knjižnice;
  • Korisnici koji nemaju valjanu Covid potvrdu, zaduženu građu na svim ograncima Knjižnice mogu vratiti kolegama na samim ulazima u ogranke;
  • Korisnici koji nemaju Covid potvrde mogu se javiti na e-mail adrese u nastavku s popisima naslova koje žele posuditi. Uz prethodnu najavu, pripremljenu građu moguće je preuzeti i bez ulaska u Knjižnicu; čekat će ih na pultovima na samim ulazima u Knjižnicu odnosno ogranke.Pripadajuće e-mail adrese Središnjice i ogranaka jesu:

Izuzeti od ove obveze su:

• studenti prilikom boravka u Studijskoj čitaonici Gradske i sveučilišne knjižnice Osijek
  • osobe kod kojih postoje kontraindikacije za cijepljenje, a što se dokazuje liječničkom potvrdom

Također, podsjećamo vas i na sljedeće:

Zahvaljujemo na razumijevanju, a  mi ćemo s naše strane učiniti sve kako bismo vam osigurali najveći mogući broj naših usluga, poštujući u isto vrijeme spomenute Odluke.

Ravnateljica GISKO-a:
Dubravka Pađen Farkaš, viša knjižničarka