Tvrtka ProQuest omogućila je hrvatskoj znanstvenoj i akademskoj
zajednici probni pristup na skup baza podataka ProQuest One Academic i
bazu podataka ProQuest One Psychology.

ProQuest One Academic objedinjuje multidisciplinarne sadržaje sljedećih baza podataka:

• Academic Complete
  • Academic Video Online
  • ProQuest Central
  • ProQuest Dissertations & Theses Global (PQDT).

ProQuest One Psychology objedinjuje znanstvene časopise, videozapise i transkripte psiholoških savjetovanja, uključujući članke, disertacije i e-knjige koji obrađuju istraživačke metodologije, alate za mjerenje i slično, a baza uključuje i publikacije Američkog psihološkog društva (APA).

Navedene baze dostupne su u GISKO-u, svim sastavnicama Sveučilišta u Osijeku, te udaljeno preko proxy servera na navigacijskoj traci Portala e-izvori. Pristup se ostvaruje putem elektroničkog AAI@EduHr identiteta koji imaju zaposlenici, nastavnici i studenti svake ustanove iz sustava Ministarstva znanosti i obrazovanja.
Ukoliko želite pojedinačno pretražiti ovu bazu s platforme ProQuest, potrebno je odabrati tu bazu u izborniku Change Databases.

• Probni pristup otvoren je do 22. svibnja 2024. godine
  • Udaljeni pristup izvan ustanove omogućen je putem AAI@EduHr identiteta