Dr. sc. Carmen Luca Sugawara profesorica je na Indiana University School of Social Work te je na Fulbright profesionalnoj razmjeni u Hrvatskoj u tekućoj akademskoj godini. Područja njezina znanstvenog interesa jesu pitanja socijalnog razvoja, međunarodne edukacije i lokalne sposobnosti za razvoj (local capacity for development – LCD). Posvećena je povezivanju i učvršćivanju partnerstva između lokalnih zajednica i visokoškolskih ustanova, a njezini najnoviji radovi proučavaju u kojoj mjeri visokoškolske ustanove pridonose razvoju jačanja lokalne sposobnosti za razvoj.

American Corner Gradske i sveučilišne knjižnice Osijek, u četvrtak, 13. veljače 2020. godine s početkom u 13.30 sati organizira predavanje With the Community for the Community. Predavanje o mogućnostima jačanja lokalne sposobnosti za razvoj održat će dr. sc. Carmen Luca Sugawara na engleskom jeziku u prostoru American Cornera.

American Corner GISKO