Povodom Međunarodnoga dana materinskog jezika, u organizaciji Austrijske čitaonice Gradske i sveučilišne knjižnice Osijek, u petak, 14. veljače 2020. godine, s početkom u 14.00 sati održat će se predavanje pod nazivom Kako samostalno (na)učiti njemački jezik uz pomoć besplatnih aplikacija, filmova, serija i Youtube kanala. Predavanje će održati Tanja Krstanović, mag. informatologije, u prostoru Austrijske čitaonice.

Tanja Krstanović rođena 1989. godine u Osijeku. Završila je jezičnu gimnaziju i diplomirala na Odsjeku za informacijske znanosti Filozofskog fakulteta u Osijeku. Njemački je počela samostalno učiti putem raznih izvora na Internetu. Nedavno je završila tečaj u Centru za edukaciju i usluge prevođenja “Lingua”, stupanj B2/1 te trenutno pohađa konverzacijski tečaj. Uz tečaj, i dalje uči njemački jezik samostalno. Svojim bi predavanjem htjela pomoći ljudima pri učenju ovoga izuzetno važnog i traženog jezika.