Naklada Das Wort i Gradska i sveučilišna knjižnica Osijek organiziraju predstavljanje knjige spisatelja Tihomira Bošnjaka pod nazivom “Kad suze presahnu” koje će se održati u srijedu, 14. lipnja, s početkom u 18.00 sati u prostoru Studijske čitaonice.

Autorov treći roman Kad suze presahnu može se slobodno nazvati svojevrsnom kronikom njegova rodnog sela Komletinci. Kad pročita ovaj zanimljivi roman, čitatelj će se zadiviti koliko je povijest toga malog mjesta bogata i zanimljiva, a tako malo poznata. Vidljivo je kako je autor za pisanje romana koristio razne dokumente i literaturu kao izvore. Malo je književnih djela posvećenih Cvelferiji, odnosno vinkovačkom kraju, a Tihomir Bošnjak svojim romanom sjajno dopunjuje tu prazninu. Poseban ugođaj romanu daje lokalni govor slavonske ikavice. Osim što je roman-kronika i ruralni roman (veći dio radnje odvija se u seoskoj sredini), to je i (novo)povijesni roman,  ratni roman jer se veći dio radnje odigrava tijekom rata, to je i ljubavni roman (u njemu se javlja motiv zabranjene ljubavi, odnosno ljubavi djece zavađenih obitelji kao u Shakespearovoj tragediji Romeo i Julija). Sâm naslov ukazuje da u njemu ima elemenata melodrame, uz to ima elemente i fantastičnog romana, preciznije rečeno gotskog romana jer se u njemu pojavljuju i duhovi.

Tihomir Bošnjak rođen je 1960. godine, kao četvrto dijete sedmeročlane obitelji, u slavonskom mjestu Komletinci. Dijete iz trošne slavonske ravnice, željno nogometne lopte, igre i društva, završava srednju školu u Sarajevu. Uloga nogometnog trenera i igrača u NK Slavoncu ispunjavala je njegovu strast za nogometom. Osim nogometa pronalazio je svoje ispunjenje u slavonskim šumama kao lugar, a s vremenom odlazi u poduzetničke vode gdje osniva vlastitu tvrtku vezanu za poslove šumarstva.

Dodatne informacije o izložbi mogu se dobiti na broj telefona: