U organizaciji Gradske i sveučilišne knjižnice Osijek, u četvrtak, 7. prosinca 2023., s početkom u 9.15 sati, u prostoru Igraonice Odjela za rad s djecom i mladima GISKO-a bit će upriličeno predstavljanje slikovnice pod nazivom “Ich habe keine Angst” (u originalu “Nije me strah”) spisateljice Dubravke Pađen Farkaš i ilustratora Dražena Jerabeka. Slikovnica je izašla u novom izdanju na njemačkom jeziku, u prijevodu doc.dr.sc. Sanje Cimer Karaica.

Slikovnica govori o dječaku Tinu koji se bojao baš svega. Dječaka su prijatelji zvali “Tin plašljivi mamin sin”, sve dok jednoga dana nije odlučio da će postati hrabar i potpuno sâm otići kroz veliki park do trgovine. Na putu se hrabro borio sa strašnim buljookim puzavcima, crnim paucima, zmajevima i hodajućim grmovima. Susreo se sa strašnim zmajem i najvećim od svih užasa – zubatim djecozgrabom! Hodajući tako parkom do trgovine, Tin je otkrio da su se sve ove strašne stvari skrivale samo u njegovoj glavi.

Dodatne informacije mogu se dobiti na: