U organizaciji Mozaik knjige i Gradske i sveučilišne knjižnice Osijek, u utorak, 12. prosinca 2023., s početkom u 18.00 sati održat će se predstavljanje knjige pod nazivom “Kako voljeti život” autorice Ivane Štulić. Predstavljanje će se održati u prostoru Austrijske čitaonice Gradske i sveučilišne knjižnice Osijek.

Knjiga “Kako voljeti život – Pozitivna psihologija na Putu istine, radosti i ljubavi” spoj je putopisa i psihološke literature. Autorica priča o svom iskustvu hodanja poznatog hodočašća Camino de Santiago u Španjolskoj te isprepleće načela pozitivne psihologije, znanosti o kvaliteti života. Knjiga je topla, iskrena, duhovita i prepuna osobnih uvida. Kako i sami čitatelji kažu: “Prava je inspiracija za sve ljude koji žele puninu života, unatoč kaosu koji nas okružuje.” Napisana je na svima jednostavan i pristupačan način, pojašnjavajući, korak po korak, kako pronaći više radosti u životu, prebroditi teške trenutke i naći više smisla.

Ivana Štulić trenerica je i konzultantica pozitivne psihologije. Rođena je 1981. u Rijeci. Nakon završenog studija elektrotehnike u Zagrebu te deset godina rada u kompanijama kao konzultantica i menadžerica, magistrira pozitivnu psihologiju u Engleskoj te od 2016. vodi poslovno savjetovanje, edukacije, treninge i osobni razvoj. Zaljubljenica je u “rad na sebi” te je osim magisterija, završila brojne druge edukacije i seminare te stekla stručne certifikate. Između ostalog, certificirana je trenerica poslovnih edukacija, EMCC Global EIA Senior Practitioner (jedna od osam akreditiranih trenera u Hrvatskoj), NLP Business & Manager Coach te certificirani Appreciative Inquiry praktičar. Također je završila četverogodišnju edukaciju iz tjelesno-orijentirane psihoterapije kao i dvogodišnju postdiplomsku edukaciju iz istog područja. voli osobni razvoj, ples, putovanja, planinarenje i jedrenje. Aktivna je na društvenim mrežama, gdje se trudi proširiti znanja pozitivne psihologije široj javnosti. Supruga je i majka te trenutno radi na idućoj knjizi kojoj je tema majčinstvo.