Tijekom mjeseca prosinca u Ogranku Donji grad Gradske i sveučilišne knjižnice Osijek može se pogledati izložba umjetničkih radova pod nazivom “U izlogu” autorice Martine Livović, a koja se održava u sklopu projekta Mala galerija GISKO.

Martina Livović rođena u Osijeku 9. travnja 1984. Na Umjetničkoj akademiji u Osijeku diplomirala je na diplomskom studiju Likovna kultura, smjer Slikarstvo 2017. U zvanju umjetničke suradnice održava nastavu na Akademiji za umjetnost i kulturu te odnedavno na odsjeku Arhitekture i urbanizma na Građevinskom i arhitektonskom fakultetu u Osijeku. U slobodno vrijeme bavi se ilustriranjem koristeći se raznovrsnim tehnikama kao što su ugljen, tuš i pero, olovke u boji i digitalne tehnike. Od 2010. godine do danas, u sklopu svog umjetničkog i javnog djelovanja, aktivno izlaže skupno i samostalno u Hrvatskoj i inozemstvu te sudjeluje u brojnim umjetničkim projektima. Od 2015. godine postaje članica Hrvatskog društva likovnih umjetnika u Osijeku. U svom umjetničkom radu, kroz subjektivnu prizmu i vizualni izraz, umjetnica pronalazi poticaj u težnji za postizanjem društvene osviještenosti i javnog priznanja društvenih tabua te u osobnoj introspekciji.

Dodatne informacije o izložbi mogu se dobiti na broj telefona: