Odjel za rad s djecom i mladima Gradske i sveučilišne knjižnice Osijek u suradnji sa studentima Fakulteta za odgojne i obrazovne znanosti Osijek, u subotu, 2. travnja 2022. godine organizira pričaonicu “Ljekovite priče za najmlađe”.  Pričaonica će se održati u vremenu od 11.00 do 12.00 sati u prostoru Igraonice Odjela za rad s djecom i mladima čime će se obilježiti Međunarodni dan dječje knjige i 9. rođendan nacionalne kampanje poticanja čitanja “Čitaj mi!”.

“Čitaj mi!” prva je nacionalna kampanja za promicanje čitanja naglas djeci od rođenja. Pokrenuta je 2. travnja 2013. godine povodom Europske godine čitanja naglas. Kampanja i dalje traje, a Međunarodni dan dječje knjige obilježen brojnim aktivnostima slavi se kao njen rođendan.

Više informacija može se dobiti: