Međunarodna umjetnička i proizvodna platforma za interdisciplinarnu suradnju, stvaralaštvo te promišljanje intermedijalne umjetnosti Bacači sjenki nastavlja sa projektom Filmski labirint kroz drugi ciklus informacijskog opismenjavanja odraslih osoba starijih od 54 godine.

Tijekom sedam neovisnih labirinata od listopada 2022. do sredine svibnja 2023. godine sudionici će imati priliku samostalno kroz niz zagonetki otkrivati i gledati film o kojem se u pojedinoj zajedničkoj online radionici raspravlja. Polaznici dobivaju ulaz u posebno osmišljenu browser-aplikaciju tjedan dana prije prve radionice u ciklusu. Svaki polaznik dio Labirinta prolazi sam, dok dio zadataka obavlja u suradnji s ostalim polaznicima te uz stalno stručno mentorstvo voditelja radionica.

Drugi ciklus Filmskog Labirinta napisala je hrvatska pjesnikinja, dramatičarka, scenaristica i
urednica Monika Herceg. Kroz fokus na obiteljske odnose i priče istraživat ćemo scenarij i režiju, s naglaskom na filmski prostor. Ujedno ćemo se pozabaviti filmskim zanimljivostima, redateljskim odlukama i postupcima razrade scenarija, otkrivanjem poveznica s drugim filmovima ili umjetničkim djelima te istraživanjem kako tema oblikuje film. Doznat ćemo što je zapravo mizanscena, kako definirati likove kroz razne filmske situacije, ali i koju odgovornost ima redatelj, a koju glumci, scenografi, kostimografi i ostali filmski radnici.

Online radionice 2. Filmskog labirinta počinju 19. studenog 2022., a prijave su otvorene do 14. studenog 2022. Radionice su u potpunosti besplatne, dok je broj polaznika po ciklusu ograničen na 15.

Prijaviti se možete putem sljedeće poveznice: https://forms.gle/VwJgFXjy2xNTxjvg6

Projektu se možete pridružiti u bilo kojem od sljedećih ciklusa:

3. Filmski labirint – online radionice počinju 17.12. 2022.
4. Filmski labirint – online radionice počinju 21.1.2023.
5. Filmski labirint – online radionice počinju 18.2.2023.
6. Filmski labirint – online radionice počinju 18.3.2023.
7. Filmski labirint – online radionice počinju 22.4.2023.

Više informacija o projektu možete pronaći na poveznici: https://bit.ly/3t65nli