Nastavlja se izvrsna suradnja IRIM-a i Gradske i sveučilišne knjižnice Osijek kroz projekte koji će omogućiti knjižnicama da postanu centri za razvijanje digitalnih kompetencija kod djece i odraslih. Ciljevi su projekata učiniti dostupnim digitalne kompetencije lokalnim zajednicama, ojačati zajednicu kako bi je bolje pripremili za današnje tržište rada i pomoć pri prevladavanju averzije prema novoj tehnologiji.

U srijedu, 23. rujna 2020. godine, održana je radionica za djelatnike knjižnice u okviru projekta: “Digitalne knjižnice za lokalni razvoj”. Radionicu su održali edukatori Instituta za razvoj i inovativnost mladih (IRIM) i tom prilikom donirali:

• 14 AQ:bit dodataka za micro:bit
  • 8  priručnika za korištenje micro:bita i o konceptu “Citizen science”
  • 14 priručnika za građansku znanost
  • 2 izložbena stalka za donirane  tehnologije  u sklopu projekata

Još se jednom zahvaljujemo na susretljivosti i veselimo daljnjoj suradnji.

U knjižnici se svakodnevno mjere ekološke varijable što je vidljivo na karti parametara.

Ujedno pozivamo korisnike ukoliko žele aktivno sudjelovati u provedbi projekta građanske znanosti prikupljajući podatke o atmosferskim varijablama u svom mjestu,  potreban AQ:bit mjerni uređaj,  micro:bit i sve potrebne informacije  potražite na Odjelu za rad s djecom i mladima GISKO.