U skladu s najnovijim mjerama Stožera civilne zaštite donesenima 5. studenoga 2021. te mjerama čija se primjena počinje od 16. studenoga, Gradska i sveučilišna knjižnica Osijek donosi Upute o prilagodbi organizacije rada Knjižnice u okolnostima pandemije virusa COVID-19. Ove se upute objavljuju kako bi se korisnici i poslovni suradnici upoznali s trenutačnim mjerama te pravodobno pripremali za najavljene mjere od 16. studenoga 2021. godine.

Gradska i sveučilišna knjižnica Osijek javna je ustanova u koju je, prema najavama Stožera civilne zaštite, od 16. studenoga 2021. godine dopušten ulazak korisnicima, poslovnim suradnicima i zaposlenicima samo uz predočenje valjane i važeće EU Covid potvrde, što podrazumijeva i istodobno predočenje identifikacijskoga dokumenta. Korisnici koji nisu u mogućnosti predočiti valjanu i važeću EU Covid potvrdu, neće moći ući u zgradu Gradske i sveučilišne knjižnice Osijek, kao i svih ogranaka.

Klasične protuepidemijske mjere vrijede do daljnjega, a obuhvaćaju:

• pravilno nošenje odgovarajuće zaštitne maske tijekom boravka u Knjižnici
  • mjerenje temperature u čitaonicama Knjižnice
  • evidenciju korisničkoga radnog mjesta na informacijskim pultovima Knjižnice
  • dezinfekciju ruku te pridržavanje mjera osobne higijene i higijene radnoga prostora
  • održavanje najmanje fizičke udaljenosti od dva metra među osobama.

Knjižnica moli korisnike da se pridržavaju svih spomenutih mjera i uputa koje su propisala nadležna tijela.

Ravnateljica GISKO-a:
Dubravka Pađen Farkaš, viša knjižničarka